Fasado apdaila

Žmonės, kurie gyvena nuosavuose namuose nori, kad namai būtų tiek išore, tiek vidumi gražūs. Vidus turi būti patrauklus ir gražus namų gyventojams ir svečiams, o išorė aplinkiniams, todėl yra remontuojami namai. Pavasarį itin suaktyvėja remonto darbai, nes tai geras laikotarpis, o itin išorės apdailos darbams. Fasadas yra išorinė pastato dalis, kuris gali būti pagrindinis, išorinis ir vidinis.  Namo apdaila yra atliekama įvairiais būdais. Apdaila gali būti atlikta dažoma, glaistoma ir tinkuojama taip pat galima naudoti medienos imitacijas. Pats populiariausias paruošimo būdas namų išorei yra fasado apdaila. Šios technologijos pagrindas yra profiliai, kurie tvirtinami ant išorinės sienos, o vėliau montuojamos plokštės. Dažniausiai yra naudojamos cementinės ir aliuminio plokštės.

Fasado apdaila klinkeriu yra dažnai pasirenkama dekoravimo priemonė fasadui. Klinkerinės plytelės arba plytos tam yra naudojamos. Klinkerio plytos yra statybinė ir kartu apdailos medžiaga. Jos padeda išlaikyti šilumą t.y. tinkamą vidaus temperatūrą, sulaiko tam tikrą garso lygį ir drėgmę.

Fasado apdaila skarda dažniausiai yra naudojamas karštai lakuotas aliuminis, tačiau pasitaiko ir karšto cinkavimo, karštai lakuotos arba plastiku dengtos plieninės skardos. Lakas suteikia gražią spalvą ir kartu apsaugo nuo korozijos. Anksčiau naudoti dažai išblukdavo jau po kelerių metų, o dabartiniai laiko daug ilgiau.

Fasado apdaila plytų imintacija  taip pat galima naudoti. Šias plokštes yra lengva pjauti, gręžti, o taip pat ir lituoti, o montuoti esant bet kokioms oro sąlygoms, tiek lyjant, tiek esant sudėtingoms žiemos sąlygoms.

Fasado apdaila dekoratyviniu tinku  verta atsižvelgti į porą aspektų: šiltinimą ir ar ant fasado uždedamas tik dekoratyvinis tinkas. Neapšiltintam namui patariama rinktis silikatinį tinką, o šiltinamam namui patariama naudoti silikoninis tinkas. Taigi, fasado apdaila tinkavimas apsaugo pastatus nuo atmosferos poveikio, o tuo pačiu ir suteikia namui estetinį vaizdą.

Fasado apdailos medžiagos  yra gana įvairios, todėl yra lengva varijuoti tiek tipais, tiek atspalviais, tiek paviršių tipais, tiek formomis ar dydžiais. Tai yra svarbu šiais laikais, nes norima išsiskirti iš aplinkinių, o taip pat dažnai norima neatsilikti nuo mados tendencijų.

Fasado apdaila lentomis turbūt vienas seniausių apdailos būdų, tačiau vis dar labai populiarus. Fasado dailylentės iš termo medienos yra stabilios, nes nesitraukia ir nesiplečia o taip pat ir neskylinėja, o montuoti ir prižiūrėti yra lengva. Fasado apdaila priklauso nuo naudojamų medžiagų ir kitų aspektų, kurie yra svarbūs namų renovacijai.